1991-ben furcsa gomba telepedett a reaktor falaira. A kutatókat már- már zavarba ejtette a dolog, nem értették, hogyan lehetséges , hogy ez az élőlény saját előnyére tudja fordítani a sugárzást, sőt kifejezetten attól érzi jól magát.
Egy évtizeddel később megvizsgáltak néhányat ezek közül, és megállapították, hogy a gombában nagy mennyiségű pigment-melanin található, amely többek között az emberek bőrében is jelen van. A sötétebb bőrszínű emberek általában sokkal több melaninnal rendelkeznek, amelyről ismert, hogy elnyeli a fényt és eloszlatja a bőr ultraibolya sugárzását.
A gombákban azonban ez az anyag állítólag elnyelte a sugárzást és valamilyen kémiai energiává alakította a növekedéshez.
Ekaterina Dadachova, az akkori New York-i Albert Einstein Orvostudományi Főiskola diákja egy 2008-as évi tanulmányában megjegyezte, hogy ezek a sugárzás által vonzott gombák valószínűleg nem lesznek az egyetlen ilyen jellegű példák. Létezésük azt jelzi, hogy a kozmoszban még lehetnek olyan helyek - amelyeknek még nem vagyunk tudatában és ahol az organizmusok sugárterheléssel töltött környezetben is élhetnek.
Forrás: news.com.au
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://aranydio.com/
Hozzászólások